purple_4x.png

טיול נשים לגאורגיה

הסודות של גאורגיה

כולל 3 לילות באזור סוואנטי הייחודי!

מספרים שכשאלוהים חילק את העולם בין העמים, הוא רצה לשמור לעצמו את החלק הטוב ביותר. הגאורגים שהגיעו באיחור, זכו בחלקה המוצלחת והיפה ביותר. עמקים תלולים, אגמים ואגני נהרות רחבים, מעיינות מינרליים ומרחצאות, מערות ומפלים, משבצות נוף ירוקות, הרים וקניונים, ערים עתיקות, מבצרים ומנזרים קסומים – כל אלה מהווים את התפאורה החיצונית לטיול. זוהי ארץ שעברה המפואר והבלתי יאמן במספר גלגוליו חרוט בכל פינה, על כל בית, בנופיה עוצרי הנשימה ובפניהם החזקות של אנשיה. 

במהלך הימים ותוך כדי השתלבות במקום, ייחשפו בפנינו ה'סודות' של גאורגיה. אחד החביבים שבהם; הגאורגים נחשבים לאנשים מסבירי פנים ומארחים למופת, האוהבים את החיים מתובלים בשתייה, ריקוד ושירה. הטיול הייחודי כולל שניים מהאזורים היפים בגאורגיה; קאחטי וסוואנטי. קאחטי הוא חבל ארץ היסטורי במזרח גאורגיה וגם... חבל היין הרשמי של המדינה. כאן מגדלים גפנים, מייצרים יין לשימוש ביתי וממתקים מיוחדים מענבים ומבססים את התרבות המקומית על עולם היין והאירוח. כטובל בכרמים ויקבים רבים, כונה האזור על ידי הסופר אלכסנדר דיומא "הגן הגדול".

כשנגיע לחבל סוואנטי נוכל להרגיש שנכנסנו למעין 'מנהרת זמן', כאילו חזרנו מאות שנים אחורה; האזור ההררי הגבוה ממוקם במורדות הדרומיים של הרי הקווקז ונחשב למבודד ולאטרקטיבי ביותר בגאורגיה. המבנה הטופוגרפי גרם להתפתחות תרבות נפרדת ושונה מזו שבשאר הארץ, והסוואנטים הינם גאורגים גאים במיוחד, המחויבים למורשת ולמנהגים העתיקים שלהם.

על כל אלה נוסיף מפגשים עם אנשי גאורגיה, מהעבר ומההווה. נכיר את חיי היום יום, נתענג על המטעמים הייחודיים ונהנה מהאומנות והפולקלור המקומיים.

 

- נשמח לשמוע ממך -

arrow&v

- מסלול הטיול -

יום 1 - תל אביב - טביליסי

טיסה ישירה מתל אביב לטביליסי. על טביליסי אומרים שראתה כבר הכל: נוודים וסוחרים, לוחמים ומשחררים, עריצים ואנשי רוח, מוסלמים ונוצרים, טורקים וסובייטים - את כולם נשאה הרוח וטביליסי שרדה וספגה והפכה לעיר מעורבת ומגוונת. נערוך סיור פנורמי בטביליסי ונוכל לראות את יופייה המתבטא גם במבנים המרשימים והמוארים.

יום 2 - טביליסי - קוטאיסי

מטביליסי ניסע למנזר ג'ווארי מן המאה ה-6, הממוקם על ראש גבעה ונחשב למקום הקדוש בגאורגיה. כאן נוכל ליהנות מתצפית מקסימה ביותר על חיבור בין שני נהרות רחבים. בהמשך הדרך נעצור במפעל חברתי מיוחד לייצור תכשיטי אמייל, אותם מכינות נשים המתגוררות בהתיישבות שהוקמה בעקבות המלחמה עם רוסיה ב-2008.

נגיע גם לבורג'ומי, עיירת נופש ומרפא המוכרת בעיקר בשל המעיינות המינרליים שבה. במאה ה-19 הפכו את אזור נביעת המעיינות לפארק לאומי גדול ומטופח. נצא להליכה רגלית נעימה בפארק ואף נזכה לטעימה מהמים המפורסמים. לקראת ערב נגיע לקוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגאורגיה ונתחיל להיחשף למטבח הגאורגי.

יום 3 - קוטאיסי - מסטיה

מקוטאיסי נמשיך צפונה ובדרך נבקר בסָטָפּליה, שמורת טבע הכוללת מערת נטיפים, עקבות אותנטיים של דינוזאורים ומרפסת זכוכית המרחפת מראש הגבעה ומשקיפה על נוף פנורמי יפה של האזור.

בהמשך הדרך נעצור לתצפית על אגם אנגורי המתהדר בגווני טורקיז מרהיבי עין ועל הסכר ההידרואלקטרי אדיר המימדים, האחראי על אספקת החשמל לכל האזור ונחשב לשלישי בגובהו בעולם (סכר הבנוי בצורת קשת).

נמשיך בדרך יפהפיה לעבר מסטיה, היישוב הראשי של אחד האזורים היפים בגאורגיה; חבל סוואנטי הממוקם בלב רכס הקווקז. כבר בכניסה לאזור, נוכל להבחין באדריכלות המיוחדת של הבתים, אשר שימשו בעבר גם כמבצרים נגד פולשים זרים. הבתים-מגדלים הללו, בולטים למרחוק ומשתלבים יפה בנופים הציוריים של החבל ההררי. אלו זיכו את חלקו הצפוני של האזור בכניסה לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו.

יום 4 - מסטיה והכפרים בסביבה

במסטיה נצא להליכה רגלית קצרה בין בתי העיירה וניחשף לאורחות חייהם של אנשי סוואנטי. 

נבקר במוזיאון האתנוגרפי המקסים של מסטיה, החושף אוצרות מכנסיות, כתבי יד, תכשיטים, כלי מוזיקה ותמונות הסטוריות מעניינות; כל אלו משקפים את אורח החיים הייחודי של האזור. 

ממסטיה ניסע לטיול בכפרי הסביבה המוקפים בנופים אינסופיים של הרים ירוקים עם פסגות מעוטרות בפסי שלג לבנים.

נצא להליכה רגלית בין בתי אבן עתיקים שחלקם מתפוררים לאיטם ובין שבילי הטבע, נספוג אווירה ואוויר צח שמגיע מההרים ונכיר את אורח החיים השונה כל כך משלנו. כאן אין פקקי תנועה ולא עומדים בתורים. אל מול הטבע הבתולי והמרחבים, נוכל לעצור לרגע ולהרהר, להרגיש כמיהה לפשטות, לתחושת בסיסיות בריאה ומבריאה שאולי נדחקה אצלנו הצידה בתוך שגרת החיים. באחד מבתי הכפר נתארח אצל משפחה לארוחת צהרים ונתענג על אוכל מקומי טרי ונהדר. לקינוח, נלמד מנשות המשפחה את סודות הכנת החצ'אפורי; מאפה בצק גאורגי מסורתי, רך וטעים, יש האומרים בין הטעימים בעולם...

יום 5 - מסטיה - אושגולי - מסטיה

ממסטיה נצא בג'יפים מקומיים לטבול בין פסגות מופלאות של הרי הקווקז, תצורות נוף דרמטיות, קרחונים, ומרחבים ירוקים. ניסע דרך הכפרים איפארי וקאלה, בהם שוררת עדיין רוח ימי הביניים ונעלה עד לכפר אושגולי הממוקם בגובה 2,200 מ' (הביקור באושגולי מותנה במזג האוויר). בחודשי החורף מכוסה הכפר הקטן בשלג, כך שלעתים הוא נותר מנותק משאר חלקי גאורגיה, מה שמביא לכך שהמסורת והתרבות המקומית השתמרו ללא פגע. 

משפחה מקומית תארח אותנו לארוחת צהרים. נצא לטיול רגלי נעים ונראה את הר שחארה - ההר הגבוה ביותר בגאורגיה והשני בגובהו בקווקז. באחת מנקודות החן נעצור לאתנחתא מדיטטיבית, ניקח לריאות אוויר פסגות ונהנה מהשלווה.

הערב נהנה מצלילי שירה ונגינה של הרכב מוזיקלי מקומי.

יום 6 - מסטיה - קוטאיסי

בטרם ניפרד מאזור סוואנטי היפהפה, נצא להליכה מרעננת, ניכנס אל תוך אחד ממגדלי השמירה המפורסמים של האזור ולמוזיאון המגדל, המציג בית סוואני אופייני. ניפגש לשיחה מעניינת עם אישה מקומית שתספר לנו על סגנון החיים של נשות המקום ועל איך זה לחיות בחבל ארץ מיוחד זה. נצא בנסיעה חזרה למטה מן ההרים ובהמשך הדרך נעצור בזוגדידי ונסייר בשוק האותנטי, בין גבינות בכל מיני גדלים וצורות, ירקות ופירות, כלי מטבח ועוד. לקראת ערב נגיע לקוטאיסי ונסייר בחלק המודרני של העיר.

יום 7 -  קוטאיסי - טביליסי

הבוקר נטייל בשוק המקומי של קוטאיסי המציע מבחר גדול של טעמים: פירות וירקות, תבלינים, פירות מיובשים התלויים כשרשראות צבעוניות ועוד. מקוטאיסי נמשיך בדרכנו ובאחד הכפרים נעצור לביקור בבית משפחה, שתארח אותנו לארוחת צהרים טעימה. 

נמשיך לגורי, הידועה כעיר הולדתו של המנהיג הסובייטי, סטלין. נבקר במוזיאון ואף ניכנס לתוך קרון הרכבת בו ערך סטלין את כל מסעותיו ברחבי בריה"מ. בדרך לטביליסי נעצור במצחטה, הבירה העתיקה של גאורגיה. נבקר בקתדרלת סווטי צחובלי ('העמוד הנותן חיים') השנייה בגודלה בגאורגיה ונשמע על אחת האגדות הקשורות בשמה. בשעות הערב נגיע לטביליסי.

יום 8 - טביליסי

ה'הוכחה' לכך שנשים זוכות להערכה רבה בקרב החברה הגאורגית, נישאת אל קו הרקיע של טביליסי. זאת נראה בדמות פסלה של קארתליס דדה – 'האימא של גאורגיה'. הליכה רגלית נעימה תוביל אותנו אל הגבעה עליה היא ניצבת, מכאן נוכל להשקיף על הנוף היפה של העיר. בדרך מטה נחלוף על פני מצודת נאריקלה ועל פני בתים ישנים ומקסימים. 

במוזיאון הלאומי של גאורגיה נבקר באולם עם אוצרות זהב עתיקים ויפהפיים, אוצר תרבות ייחודי.

נטייל בשדרת רוסטוולי המרשימה, בה ממוקמים רוב המבנים הממשלתיים והתרבותיים החשובים. ב'שוק הפשפשים' של טביליסי נטייל בקצב אישי ונוכל למצוא שפע של כלי כסף וזכוכית, כלי חרסינה וקרמיקה מעוטרים בסגנון המאה ה-19, מזכרות משעשעות מימי הסובייטים, תכשיטים וציורים של אומנים מקומיים. נמשיך לאחד האזורים השיקיים ביותר של טביליסי; מדרחוב מתחדש, בו נוכל לשוטט בין גלריות אמנות, חנויות תכשיטים ומזכרות, בתי קפה ומסעדות. 

בעיר הבירה המקסימה, נגלה גם את אחד ה'סודות של גאורגיה'; מקום הבילוי בו נהגו המקומיים להתכנס יחדיו. באחד מבתי המרחץ הייחודיים נתענג על טבילה מרגיעה במי הגופרית בהם התברכה העיר.

בשעות הערב נמשיך להכיר את היין המשובח והמעדנים הייחודיים של המטבח הגאורגי ונקרא "גאומרג'וס" (ניצחון); ברכת ה'לחיים' הגאורגית ונהנה ממופע פולקלור של מוזיקה וריקודים.

יום 9 - טביליסי - סירנארי

מטביליסי ניסע אל מחוז קאחטי משובב הנפש, ה'טוסקנה' של גאורגיה. בדרך נבקר במתחם דוד גארג'ה; קומפלקס מערות ומנזרים חצובים בסלע שהוקם על-ידי נזירים במאה ה-6 במקום מרוחק ומבודד. אחד האתרים המרשימים בגאורגיה החל את דרכו כמערה טבעית ובהדרגה התפתח לקומפלקס שלם, בו נחצבו מערות מגורים והתבודדות, חדרי אוכל, כנסיות ואולמות תפילה. ייחודו של המקום מתבטא גם בנופים המיוחדים הנשקפים בדרך אליו וממנו. 

לקראת ערב נגיע לסירנארי, הנחשבת לאחת העיירות היפות ביותר באזור. הגאורגים נחשבים לאכלנים ושתיינים גדולים... בארוחת הערב נתארח אצל זוג לבבי במיוחד ונקבל ברכות מיוחדות מבעלת הבית המקסימה.  

יום 10 - סירנארי - טביליסי - תל אביב

בשעות הבוקר נמשיך ליהנות מיופיה של סירנארי. נטייל ברחובות מרוצפי האבן של העיירה הציורית מהמאה ה-18, שהצליחה לשמר היטב את הרובע העתיק שלה. נצפה על החומה המרשימה ועל הנוף היפה של העמק שנפרש בפנינו.

נבקר במנזר בודבה, מנזר נשים המוקדש לנינו, הלוא היא מייסדת הנצרות הגאורגית - המקרה היחיד בעולם של נצרות שנוסדה על ידי אישה. מסורת גידול הגפנים וייצור יין שזורה בזהות הלאומית של האומה הגאורגית. 

נבקר במרתף יין מלא קסם הבנוי בסגנון גאורגי מסורתי, נלמד על תנאי שימור היין וכמובן שנתבשם מכוס או שתיים, כי מי שלא שתתה יין גאורגי, כמו לא היתה בגאורגיה בכלל... 

ניסע לשדה התעופה ומשם נצא בטיסה בחזרה לארץ. 

 

 *בחלק מהמועדים, הנחיתה בארץ הינה ביום מס' 11 לפנות בוקר

למחיר ולפרטים נוספים אנא לחצו על התאריך המבוקש

המחיר כולל -

 • טיסה בינלאומית ישירה: כמפורט בתכנית 

 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה ושלושה כוכבים

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב, שלוש ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ג'יפים מקומיים כמפורט בתכנית 

 • אירוח בבית משפחה מקומית

 • מפגש עם אישה מקומית

 • שיעור הכנת חצ'אפורי

 • מופע פולקלור

 • טיולים רגליים

 • התנסות במדיטציה

 • ביקור במרתף יין

 • ביקור בבית אומן קרמיקה

 • בילוי במרחצאות     

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריכה מקומית דוברת אנגלית לאורך הטיול

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה; להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

המחיר אינו כולל -

 • שתייה והוצאות אישיות

 • ביטוח בריאות ומטען

הערות חשובות -

 1. על המטיילות להביא בחשבון שחלק מהתשתיות בגאורגיה, אינן מפותחות דיין, הדבר עלול להתבטא לעתים גם ברמת עיצוב וגימור בבתי המלון.

 2. חלק מהנסיעות הינן ארוכות (אך בין נופים מרהיבים) ולעתים בכבישים באיכות נמוכה, דבר העלול להשפיע על לוחות הזמנים בטיול.

 3. סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 4. מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.

 5. עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 6. מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

 7. לפרטים אודות תנאים ואחריות.