purple_4x.png

טיול נשים לגואטמלה

ארץ פעימות הלב

גואטמלה, המדינה המרתקת והאינדיאנית מכולן. ג'ונגלים ויערות גשם עבותים השוטפים את העין בירוק מרגיע, הרי געש ואגמים הממלאים את הנפש ברוגע. 

נהרות שוצפים, מפלי מים, ערים עתיקות, שווקים תוססים, ואנשים מסבירי פנים במיוחד, חמים ומלאי אהבה.

 

גואטמלה אינה רק יעד. זו אינה רק מדינה. גואטמלה היא גם יקום מקביל, מלא בצבעים עזים וריחות, במסתורין וסיפורים, במסורות וגורלות, הרחוקים מעולמנו מרחק שנות אור. גואטמלה שקועה במסתורין העבר של ממלכות מאיה קדומות, עטופה בבדים צבעוניים המסתירים את המציאות העכשווית של שבטי הילידים הרבים המתגוררים בה, סבוכה בירוק נופיה וכחול שמיה.

זוהי מדינה יפהפייה, מלאה באמיתות החיים בצורה הגולמית ביותר, שתושביה מגוונים כמו סיפורי המיתולוגיה ולעתים נדמה שאף יצאו מתוכם... הקסם של גואטמלה נוכח בכל, אמיתי ונטול ציניות, צומח מהתמודדות, מאנושיות, מפתיחות לעולם ומאמונה.

לב פתוח, זה כל מה שאת צריכה כדי להיכנס לנבכי הקסם ולהרגיש את ארץ פעימות הלב...

- נשמח לשמוע ממך -

arrow&v

- מסלול הטיול -

יום 1 - תל אביב - מדריד - גואטמלה סיטי

טיסה דרך מדריד לגואטמלה סיטי, אליה נגיע לקראת ערב.

נשיק כוסית ראשונה לציון תחילתו של המסע ונתחיל להכיר את המטעמים המקומיים

יום 2 - גואטמלה סיטי - פלורס;  אי קטן - ג'ונגל גדול

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסת פנים מגואטמלה סיטי לפלורס, עיירה קטנטנה השוכנת על אי באגם פטן איטצה. נאכל ארוחת בוקר אל מול האגם. עבור רבים, הסיבה העיקרית לבקר פלורס היא קרבתה לטיקאל, עיר המאיה העתיקה, אבל אנו נטייל גם בעיירה המקסימה בפני עצמה; בניינים קולוניאליים, גגות אדומים, רחובות מקסימים שכיף ללכת בהם. מפלורס נמשיך אל ליבו של יער סובטרופי, בו ממוקם בית המלון שלנו.

יום 3 - טיקאל; קולות ורוחות במעמקי הג'ונגל

צינת הבוקר רק מגבירה את הסקרנות לקראת טיקאל, עיר המאיה העתיקה השוכנת במעמקי הג'ונגל ואחת החשובות ביותר במרכז אמריקה. בדרך נעצור בקואפרטיב אומנים המתמחים בעבודות עץ מיוחדות ונלמד על תהליך הפיכת חתיכת עץ למסיכה, פסלון, או כל דבר אחר העולה בדמיונו של האומן. כאן גם נראה את החומר אותו נהגו ללעוס בני המאיה, מה שהפך בהמשך למסטיק המודרני. שרידי תרבות המאיה הנחשפים בסבך הג'ונגל ומבצבצים מתחת לשורשי העצים, עוד מחכים להתגלות על ידי הרפתקניות כמונו.... בין שבילי היער, מוקפות במגוון אדיר של עצים ומטפסים, ציפורים וקופים, ליד הגזעים האדירים של עץ הסייבה הקדוש, מול הפירמידות האדירות ומרכזי הפולחן - לא נוכל שלא לחוש באנרגיה המיוחדת של המקום ולהשתאות מייחודו. 

בחזרה במלון, נוכל ליהנות מזמן בריכה ושלווה מול נוף האגם. כאן גם יחכו לנו מטפלות אשר יעניקו לכל אחת עיסוי;  זמן של הרפיה, הנאה ותענוג. בערב נצא לפלורס למסעדה תוססת, בה נתארח לארוחת ערב.

יום 4 - פלורס - ריו דולסה - ליוינגסטון; שוטי ספינתי על מים מתוקים

מלאות ציפייה לבאות, נצא לכיוון דרום - מזרח, לעבר הים הקאריבי, גבולה של גואטמלה עם מדינות בליז והונדורס. נצא בשייט לעבר אחת משמורות הטבע היפות והמרגשות בגואטמלה, השוכנת לגדות הריו דולסה. כשמו כן הוא, זהו נהר מים מתוקים המחבר בין אישבאל, האגם הגדול בגואטמלה, לבין הים הקאריבי. שמורת טבע ייחודית זו משמשת כבית למיני צמחים בגבהים שונים, צבי מים, ציפורים רבות המקננות בין העצים וכמובן לבני השבטים המקומיים. 

נגיע לאחד מהפרויקטים החברתיים הגדולים באזור; מרכז לבני נוער מקומיים החיים בתנאי פנימייה על גדות הנהר. במפגש בלתי אמצעי ומרגש נכיר אותם מקרוב ונלמד על אחת מהתארגנויות החינוכיות האלטרנטיביות במדינה.

לקראת ערב נגיע לליוינגסטון, עיירה ייחודית המנותקת מן היבשה, בה מתגוררים בני הגאריפונה, 'אנשי הקאריבים השחורים'; צאצאיהם של המעטים אשר נמלטו מסחר העבדים בין אפריקה לעולם החדש. בני הגאריפונה שומרים על שפתם הייחודית, על מורשתם ועל החופש אותו הם מעריכים מכל. כאשר נסתובב במרכז הקטן של העיירה, נוכל לחוש באווירת 'ג'מייקה-סטייל'. את הסמיכות לים נרגיש הערב גם במטבח המקומי; מבחר דגה ופירות ים שנאספו מרשתות הדייגים, בליווי אורז פראי ולחם קוקוס, כל זאת לצלילי מוסיקה אפרו לטינית שמחה.

יום 5 - ליוינגסטון; בגד ים, קוקוס ורום

עזבו את המזוודות, היום נצטרך רק בגד ים (כמעט)!  נצא להליכה נעימה בדרכים הרגועות של ליוינגסטון ונכיר את סגנון החיים המקומי. באחת מן הפינות הסמויות מהעין, מתחיל שביל שיוביל אותנו לאתר טבע, שעד לא מזמן היה ידוע למקומיים בלבד; אתר שבעת המזבחות. שמו מרמז על תפקידו בעבר; כאן, אל מול שבע בריכות מים טבעיות הנוצרות עקב הגשמים העזים, נהגו אנשי הגאריפונה להתפלל לאלי המים. נעשה את דרכינו במסלול הליכה מהנה עד הבריכות הצוננות ונוכל ליהנות מגן עדן קטן וחבוי שיצר הטבע... מכאן נעלה על הסירה הפרטית שלנו ונפליג לחקור את חופי הגבול של גואטמלה. נמשיך לחוות את האזור הקאריבי, ממש כמו שזה נראה לנו בדמיון; נעגון ברצועת חוף לבנה הנחבאת לה בין עצי הקוקוס ונהנה משחיה בים, שוטטות על החוף, מנוחה ורוגע. תחת עצי הקוקוס נלגום משקה רום ונתמסר לתחושת חופש נפלאה. מדושנות עונג, נחזור בשייט לעיירה ליוינגסטון. 

ניפגש עם בנות הגאריפונה אשר ילמדו אותנו על אחד מחלקי הגוף המרכזיים עבורן; האגן... ריקוד האגן נחשב כאן לסמל מרכזי בטקסי הנשיות המיוחדים. בשיעור ריקוד ותנועה נתעורר לתחושות שורשיות ביותר של עירנות, חיות ונשיות.

יום 6 - ליוינגסטון - גואטמלה סיטי; מהים אל העיר

מליוינגסטון נשוט לעיירה פוארטו בריוס, ממנה נמשיך בנסיעה אל האתר הארכיאולוגי המעניין, קיריגואה. ייחודו של האתר באוסף פסלים בעלי מימדים גדולים במיוחד, מזבחים ודמויות מיתולוגיות שפוסלו מגושי אבן בודדים. מונומנטים אלו, שהותירו אחריהם בני המאיה, מאפשרים הצצה גם אל המסתורין הכרוך בכתב העתיק של בני המאיה, הנחשב לאחת ממערכות הכתב המורכבות בעולם. נמשיך בנסיעה אל עיר הבירה, גואטמלה סיטי ונערוך היכרות עימה כשנחלוף על פני אתרים מרכזיים בעיר; פלאזה דה לה קונסטיטוסיון על בנייניה הקולוניאליים, הארמון הלאומי, הקתדרלה המטרופוליטנית והקונגרס הלאומי.

יום 7 - גואטמלה סיטי - סולולה - אטיטלן; מהעיר אל האגם

מעיר הבירה נמשיך מערבה כדי להגיע לאגם אטיטלן, אחד האגמים היפים ביותר בעולם. בדרך נגיע לשוק הצבעוני של סולולה, אליו מגיעים הגברים בבגדיהם המסורתיים היפים. לקראת ערב נגיע לאגם אטיטלן. בשני הלילות הבאים נלון במלון מיוחד - חלומה של אישה אמריקאית שהחליטה להפוך חוות קפה נטושה לגן עדן פורח; מלון הטובל בגנים בוטניים מוקפדים, המתבוננים באגם ובהרי הגעש שסביבו.

יום 8 - אגם אטיטלן; מים ושמיים

בוקר טוב באחת הפינות היפות באזור. אגם אטיטלן הינו אחד האגמים הציוריים והבלתי נשכחים; שוכן בליבו של לוע הר געש עתיק וממוקם למרגלות שלושה הרי געש פעילים, ביניהם פזורים כפרים מרתקים של צאצאים של בני המאיה. אנו נמצאות ב'טבורו' של העם שאבותיו קראו לעצמם בני האלים. נעלה על ספינה שתיקח אותנו להפלגה פרטית בין כפרי הסביבה; בסן חואן נבקר בגלרית אומנים מקומיים המארחת עבודות אומנות וציורים מלאי צבע והשראה, בגינה אורגנית לגידול צמחי מרפא וקוסמטיקה, ובקואפרטיב נשים המתמחות בהכנת חוטי כותנה בצבעים ססגוניים האופייניים לגואטמלה. נמשיך לכפר הסמוך סן פדרו, אליו מתנקזים רוב התרמילאים, לזמן אישי של ספיגת האווירה הרגועה.

בסנטיאגו דה אטיטלן נבקר בבית המשפחה המארחת השנה את המאשימון, האל הקדוש לצאצאי בני המאיה. כאן מאמינים מאד בכוחותיו ולכן מביאים לו מתנות ומנחות, מאוכל ועד סיגריות ואלכוהול. נכיר את הטקסים הנערכים לכבוד המאשימון, ונראה מקרוב את ביטויי האמונה, שמי שמעניק למאשימון מתנות וכסף - יזכה לחיים טובים. נתפוס גם אנו את ההזדמנות ונעניק לאל מתנה...

יום 9 - אטיטלן - צ'יצ'יקסטננגו; כל צבעי הקשת ועוד

ניסע בדרך ציורית אל עבר אחד המקומות המסתוריים במדינה, העיירה צ'יצ'יקסטננגו. יושבת הרחק במרומי רכס הרים גבוה ומוגנת במשך שנים רבות מפני פלישה, הפכה העיירה למעין קפסולה של זמן ואמונה. כיום, זהו אחד המקומות האחרונים באזור לפעילות טקסית של שושלות שמאניות ובו ננוע בין עולם החומר לעולם הרוח...  

השוק בצ'יצ'יקסטננגו נחשב לאחד מהגדולים במרכז אמריקה. אנשי שבטים, חברי קהילות וכפריים מכל הרמה המרכזית, מתנקזים לכאן כדי למכור, לקנות, לפגוש, להסתקרן, לרכל ואף לחתן. אריגים, בדים, עבודות יד, כלי חרס, תיקים, עבודות גילוף עץ, צמחי מרפא ונרות, בעלי חיים, ירקות, מצ'טות ועוד. בזמן האישי תוכל כל אחת להתמזג עם הצבעוניות המתפרצת ולמצוא כאן משהו... כדי להמשיך להבין את טיבה של העיירה, נגיע אל ההר הקדוש הנמצא בפאתי העיירה, עליו נערכו טקסים קדושים במאה ה- 16, כדי להרחיק את השד הלבן בדמותם של הספרדים הכובשים. אישה מקסימה, דור שלישי לשושלת שמאנית, תערוך במיוחד עבורנו טקס שמאני, תברך כל אחת באופן אישי ואף תארח אותנו בביתה לארוחת ערב. 

יום 10 - צ'יצי'קסטננגו - קצלטננגו - אלמולונגה - אנטיגואה; מפנינה לפנינה

מצ'יצי'קסטננגו ניסע לבקר בכנסיית סן אנדרס- צ'קול, אחת הכנסיות הצבעוניות שייקרו בדרכינו, המהווה דוגמה טובה לתרבות האיזור. נמשיך אל קצלטננגו בה נבקר בפלאזה המרכזית ובשוק הטקסטיל והאוכל המקומי. נבקר גם באלמולונגה, כפר חקלאים קטן וחביב ונתמזג עם המקומיים המגיעים אל השוק -  נקודת המפגש של תושבי הכפרים הסמוכים.

נשארה לנו עוד פנינה בגואטמלה, אותה שמרנו לסוף. אנטיגואה היפהפייה: צלילי פעמוני הכנסיות, ריח קפה ומשהו נוסף באוויר, שלא ניתן להסביר במילים, אלא רק להרגיש... רחובות צרים מרוצפי אבן, בתים צבעוניים, עליות גג עם נופים קסומים, כנסיות עתיקות, מסעדות ובתי קפה מקסימים בכל קרן רחוב.

יום 11 - אנטיגואה; פנינת חן יפהפייה

אנטיגואה הבירה העתיקה של גואטמלה, נהרסה ונבנתה פעמים רבות, בהתמודדות אמיצה מול איתני הטבע. זוהי עיר המפורסמת בזכות האדריכלות הקולוניאלית המאפיינת כל פינה בה. נבקר בכנסיית לה מרסד המעוטרת ובכנסיית סן פרנסיסקו הייחודית, בה ניתן לראות עיטורי זהב בעלי סממנים יהודיים. נבקר בחנות ממתקים מקומיים המיוצרים בעבודת יד - ניפגש עם בעלת המקום ונשמע ממנה על מסורת הכנת הממתקים הצבעוניים העוברת במשפחה. כריית וליטוש אבני הג'ייד, המצויות ברכסים המרכזיים של גואטמלה, הם מסורת ארוכה הקשורה לאמונתם של בני המאיה בכוחה של אבן זו. במוזיאון הג'ייד נוכל להבין את משמעות הצבע העמוק ומהו מסמל. נצא בטיסה לדלהי.

יום 12 - אנטיגואה וסביבותיה; אנשים טובים באמצע הדרך

היום נטייל בסביבת העמק המרכזי, בדגש על מקומות ברי קיימא אוהבי סביבה ואדם.

נבקר חוות אגוזי מקדמיה המהווה מפעל חברתי מעניין שמספק פרנסה לדרי העמק. בחווה האקולוגית הזו נוכל לראות מקרוב את האופן בו גדל אגוז המקדמיה ואף נטעם מן הפנקייקים המיוחדים, הממולאים ב... אגוזי מקדמיה.

נבקר בחוות קפה משפחתית. הקפה חיוני להבנת הכלכלה שסבבה את אנטיגואה שנים רבות. נכיר את התהליך אותו עובר פול הקפה, מן השיח ועד הכוס המהבילה. החווה, המהווה מרכז לימוד ומחקר, מובילה גם פרויקט חשוב כנגד העסקת ילדים בתנאי עבדות בחוות הקפה במרכז אמריקה. בתחום החווה קם מוזיאון קטן כתרומה לקהילה, המשמר מסורת נעלמת של המוזיקה הילידית לפני בואם של הספרדים. איפה עוד נוכל לנגן על לסת אייל, לתופף על שריון צב וללמוד על מסורת המוסיקה בגואטמלה?!

נעלה לנקודת תצפית יפה על אנטיגואה ועל הרי הגעש שמסביב. נציין את סוף הטיול בארוחת ערב חגיגית, במסעדה אלגנטית במרכז העיר הצבעונית. ולהמשך החגיגה, נצא לאחד הברים השמחים ונשיק כוסית רום אחרונה לטיול זה.

יום 13 - אנטיגואה - גואטמלה סיטי - מדריד; מזכרות וזכרונות

אנטיגואה, עיר שהמסורת בה משולבת היטב עם רצון לעתיד טוב יותר, מהווה סיום הולם למסע המרתק שלנו ב'ארץ האביב הנצחי', שמה הרשמי של גואטמלה. הבוקר נוכל לטייל בקצב אישי, לספוג את האווירה הייחודית ולאסוף לעצמנו מזכרות וזיכרונות. מאנטיגואה ניסע לגואטמלה סיטי, משם נצא בטיסה דרך מדריד בחזרה לישראל. 

יום 14 - מדריד - תל אביב

נחיתה במדריד בשעות הצהרים והמשך טיסה לתל אביב.

 

למחיר ולפרטים נוספים אנא לחצו על התאריך המבוקש

המחיר כולל -

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית

 • טיסת פנים: גואטמלה סיטי – פלורס

 • לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה, כולל מלונות אווירה מיוחדים. בצ'יצ'יקסטננגו ובליוינגסטון – הטובים בנמצא

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, טוקטוקים, סירות

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב, 2 ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב

 • טקס בהנחיית שמאנית

 • שייט באגם אטיטלן

 • שייט בשמורת ריו דולסה

 • שייט באזור ליוינגסטון 

 • עיסוי

 • שיעור ריקוד שבטי

 • מפגש וטעימות בחנות ממתקים

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול  

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך הטיול

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה; להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

המחיר אינו כולל -

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

 

הערות חשובות -

 1. סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 2. מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.

 3. עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 4. חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 5. מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

 6. לפרטים אודות תנאים ואחריות.