purple_4x.png

טיול נשים לנפאל

בחזרה אל הטבע

למרגלות הרי ההימלאיה ממוקמת נפאל, המפגישה אותך עם מגוון תרבויות מרתק, קבוצות אתניות ססגוניות, כפרים נידחים ששיני הזמן לא נגסו בהם, שווקים צבעוניים, טבע פראי ונופים מרחיבי-לב. מקטמנדו השופעת מקדשים יפהפיים ומבנים עתיקים, ועד שמורת צ'יטוואן, פארק הספארי של נפאל.

מפוקרה השלווה ועד הפסגות המושלגות של רכס ההימלאיה.

 

מסע חוויתי המשלב ביקור באתרים מרתקים וטיולים רגליים, עם אוויר פסגות שימלא אותך בתחושת התחדשות ורעננות. וכנהוג בטיולינו, מקומות לינה ייחודיים, מסעדות בעלות אווירה וטעמים מגוונים ומפגשים עם אנשים מעוררי השראה. זוהי הזמנה למסע המאפשר לך לחוות את הטבע במלוא הדרו...

- נשמח לשמוע ממך -

arrow&v

- מסלול הטיול -

יום 1 - תל אביב - יעד ביניים - קטמנדו

טיסה לקטמנדו, דרך יעד ביניים.

יום 2 - קטמנדו

ברוכה הבאה לבירת נפאל השוכנת בעמק קטמנדו, העיר הגדולה והמפותחת ביותר במדינה. העיר שופעת סמטאות עתיקות, ככרות קסומות ומקדשים המציגים ארכיטקטורה נפלאה. נעלה למקדש סוואיאמבונאת הממוקם על גבעה ומספק תצפית מעולה על עמק קטמנדו. קופים רבים משוטטים במקום ומכאן שמו הנוסף, "מקדש הקופים". בראש הגבעה נמצאת סטופה ובראשה המבנה המוזהב ממנו משקיפות כנהוג, עיניו של בודהא. נצא לסיור על גבי ריקשות אופניים ונכיר את העיר המעניינת. נבקר ב'דורבאר סקוור', מרכז העיר העתיקה הכולל עשרות מבנים ומקדשים בעלי דלתות וחלונות מעוטרים בגילופים מורכבים. אחד מהם הוא מקדש הקומארי המשמש כמקום מגוריה של ה'אלה החיה' המלכותית.

יום 3 - קטמנדו

נבקר בפאשופטינאת, המקדש ההינדי החשוב ביותר בנפאל. עקב קדושתו הרבה של המקום, מגיעים אליו המקומיים כשהם חשים שהגיעה שעתם למות, וכאן מקיימים את טקסי שריפת הגופות. המקום מושך אליו גם 'סאדוס' רבים שזוכים להערצה מצד עולי הרגל. בהקטאפור הסמוכה לקטמנדו, הינה אחת משלוש הערים הגדולות בעמק קטמנדו, השומרת בצורה הטובה ביותר על צביונה האותנטי ועל אווירת ימי הביניים הייחודית. נטייל בסמטאות העיר העתיקה ונוכל לצפות בחיי היומיום: דגנים שונים הנשפכים על הרחבה המרוצפת לייבוש בשמש, נשים הממלאות מים מהבאר ורוחצות ילדים בגיגיות, ילדים משחקים ועוד. נבקר בביתו של צייר מקומי המתמחה בציור הנפאלי המסורתי, נשמע ממנו על אומנות זו ונראה את עבודותיו. נגיע ל'כיכר הקדרים' שבה עובדים הקדרים ולשים ביד ובאבניים חומר ליצירת כלי חרס שונים, למקדש ניאטפולה המרשים ולכיכרות ומקדשים המשלבים מלאכת מחשבת של גילופי עץ ואבן. כמו רוב הסטופות בנפאל, גם סטופת בודהנאת המרשימה מעוטרת בציורים צבעוניים של עיני הבודהא הפונות לארבעת כיווני השמיים וצופות בכל. טיבטים, נפאלים ונזירים רבים מקיפים את הסטופה כשהם משננים מנטרות לשלום פנימי ועולמי ובידיהם שרשראות וגלגלי תפילה קטנים. זהו מחזה מקסים המעניק תחושת שלווה וזמן אחר... נבקר במנזר בודהיסטי וניפגש עם אחד הנזירים לשיחה מעניינת על חיי הנזירות והבודהיזם.

יום 4 - קטמנדו - צ'יטוואן

ניפרד מקטמנדו ונמשיך לכיוון צ'יטוואן. שמורת צ'יטוואן - 'פארק הספארי' של נפאל, הנמצא בדרום המדינה, על הגבול עם הודו. זוהי שמורת החי הגדולה בנפאל, הנחשבת לאחד המקומות המוצלחים ביותר באסיה לצפייה בבעלי חיים. נצא לביקור בכפר של בני שבט הטארו, שבמקור היו נוודים - ציידים - לקטים שהיגרו לאזור מראג'סטן, הודו. לקראת שקיעה, נתמקם לנו על שפת הנהר ונצפה בשקיעה... ב-2 הלילות הבאים נלון בלודג' הממוקם ליד השמורה.

יום 5 - צ'יטוואן

יום של התחברות לטבע ולהווי הג'ונגל באחת משמורות הטבע היפות באסיה: נצא לספארי ג'יפים מלהיב ונתור את הסביבה גם ברגל. נכיר את עופות המים השונים שעל גבול המים של הנהרות ואת בעלי החיים המתגוררים בשמורה. בלב הטבע ובליווי רחשי היער נתנסה במדיטציה. הערב נהנה ממופע ריקוד של אנשי הטארו; הקבוצה האתנית הגדולה באזור.

יום 6 - צ'יטוואן - פוקרה

ניפרד משמורת הטבע ונמשיך לעיר פוקרה, השוכנת לצד אגם יפה ובין פסגות המגיעות לגובה של יותר מ- 8,000 מ'. נבקר במפעל קטן ומיוחד, התומך בנשים מן המעמד הנמוך ומכשיר אותן לעבודות מלאכת יד; תפירה, צביעת בדים, אריגה. בזמן השקיעה נגיע לאגם ונצא לשייט פסטורלי.
בהמשך נטייל בקצב אישי באזור ה'לייק סייד', בו מתרכזים כל התרמילאים; שפע מסעדות, בתי קפה וחנויות.

יום 7-9 - פוקרה - כפרים בהרי ההימלאיה

ימים מופלאים מצפים לנו בהמשך, כשנשהה בסביבת הטבע מרומם הנפש.
נצא מפוקרה בנסיעה קצרה לנק' ההתחלה של הטרק, לכיוון אחד הכפרים הממוקמים אי שם בינות ההרים. נצעד בשבילים מרוחקים בהם צועדים הכפריים כבר מאות שנים, דרך יער קסום המהווה בית למיני ציפורים, נחצה אזורי מרעה, טרסות אורז וכפרים קטנטנים.
נגיע אל הכפר בו נלון ב-3 הלילות הבאים; בלודג' כפרי ממנו נשקפים נופים קסומים של הרי ההימלאיה והפסגות המושלגות.
לאחר מנוחה והתרעננות בלודג' שלנו, נצא לסיור בכפר ונכיר את המקומיים; קבוצות מיעוטים המשמרות מסורות עתיקות ואורח חיים מיוחד.
ביומיים הבאים נצא לטיולים רגליים נוספים, לתור את הסביבה הקרובה. נבקר בכפרים השכנים, ניכנס לבתים, נפגוש בתושבי ההרים הידידותיים וניחשף לסגנון החיים שלהם.
נתעורר לתצפית מרהיבה של זריחה, נתכנס לתצפית יפה של שקיעה, נתנסה בפעילות מעוררת השראה אל מול נוף פנורמי של ההרים המלכותיים, ונקיים מפגש מקרב לבבות עם נציגות מארגון הנשים המקומי. נהנה גם מתבשילים נפאלים, מאווירה חמימה ומזמן אישי מיוחד.

יום 10 -  כפרים בהרים - פוקרה

נצא בהליכה רגלית, עד לנקודת המפגש עם הרכבים שיחזירו אותנו לפוקרה.
אחרי הטרק, מה יותר כיף מאשר לקבל עיסוי מרגיע שיאפשר לגוף להשתחרר ולהתמלא באנרגיית חיים בריאה...
במוזיאון ההרים המוקדש להרי נפאל והמטפסים שטיפסו עליהם, נראה תצוגה מעניינת של הקבוצות האתניות השונות בנפאל, נבין את מקור השם אוורסט ונכיר 'יטי' - יצור מיתולוגי דמוי קוף/אדם, החי על פי האגדה באזור הרי ההימלאיה.
המשך היום בקצב רגוע וחופשי; ניתן ליהנות מטיול אופניים, קניות של חפצי אומנות ועוד...

יום 11 - פוקרה - קטמנדו

מפוקרה נחזור בטיסה לקטמנדו. נבקר בפטאן, או כפי שנקראה בעבר 'לליטאפור' – עיר היופי בנפאלית. העיר העתיקה ביותר בעמק קטמנדו ידועה בעיקר בזכות המקדשים והארמונות היפים מן המאה ה-17. נסייר בסמטאות השלוות ובכיכר המרכזית. את סופה של החוויה הנפאלית נציין בארוחת ערב ש"תתובל" במופע מחול ומוזיקה מסורתית.

יום 12 - קטמנדו - יעד ביניים - תל אביב

בבוקר נהנה מזמן אישי ב'טאמל' – מתחם התרמילאים המלא באווירה וגדוש בחנויות צבעוניות ובתי קפה חמודים. 

בהמשך היום נצא בטיסה ליעד ביניים, ממנו נמשיך בטיסה לתל אביב.

 

למחיר ולפרטים נוספים אנא לחצו על התאריך המבוקש

המחיר כולל -

 • טיסות בינלאומיות כמפורט בתוכנית 

 • טיסת פנים: פוקרה - קטמנדו

 • לינה: בקטמנדו ופוקרה - בתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, בצ'יטוואן – 2 לילות בלודג' הממוקם ליד השמורה, בטרק – 3 לילות בבית הארחה כפרי (הטוב בנמצא), חדרים פשוטים ונעימים המספקים חוויה ייחודית של התמזגות עם הטבע

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, בימי הטרק ובשמורת הטבע – כולל ארוחת צהרים, 2 בקבוקי מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג

 • פורטרים בימי הטרק

 • מפגש עם נציגות ארגון נשים מקומי

 • שיחה עם נזיר

 • ביקור בבתי אנשי ההרים

 • מופע פולקלור בקטמנדו

 • מופע פולקלור שבטי בשמורת הטבע 

 • עיסוי  

 • סיורים בג'ונגל; ספארי ג'יפים, טיול רגלי 

 • שייט בפוקרה

 • התנסות במדיטציה, שיעור יוגה

 • סיור ריקשות

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים, אישור טרק וכניסה לשמורה - כמפורט בתוכנית 

 • מפגשים עם מקומיים כמפורט בתוכנית (בכפוף לזמינותם בשטח)

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריכה מקומית דוברת אנגלית לאורך הטיול

 • תשר לנותני השירותים בחו"ל

 • מפגש קבוצה; להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

המחיר אינו כולל -

 • אשרת כניסה לנפאל: $30 (התשלום והנפקת הויזה  - בכניסה לנפאל)

 • שתייה והוצאות אישיות, נסיעות בזמן האישי

 • ביטוח נסיעות ומטען

 • חיסונים

 

הערות חשובות -

 1. על המטיילות להביא בחשבון שחלק מהתשתיות בנפאל, אינן מפותחות דיין.

 2. חלק מהנסיעות הינן ארוכות (אך בין נופים מרהיבים) ולעתים בכבישים באיכות נמוכה, דבר העלול להשפיע על לוחות הזמנים בטיול.

 3. סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 4. מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.

 5. עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 6. חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 7. מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

 8. לפרטים אודות תנאים ואחריות