purple_4x.png

טיול נשים לרג‘סטאן

הממלכה הקסומה בקצרה

בטיול זה נגלה את קסמה של רג'סטאן, מהססגוניות במחוזות הודו... הקסם הטמון במורשת המפוארת שלה, בעושר התרבותי, בארכיטקטורה המדהימה ובצבעוניות המתפרצת. הדי העבר של שלטון המהרג'ות ומיתוסים של רומנטיקה, גבורה וכבוד, נספגו היטב במבצרים המרשימים, במקדשים העתיקים ובמעונות המלכותיים.

 

נתחיל את המסע בעיר אגרה המארחת כמה מן הדוגמאות הטובות ביותר של הארכיטקטורה המוגהולית; ביניהן הטאג' מאהאל המפורסם. נבקר בבירת רג'סטאן, ג'איפור - "העיר הוורודה" - רחובות גדושי בזארים מפתים וארמונות מפוארים. נעבור לפושקר, עיירת-שוק ציורית שבמרכזה אגם קדוש ונמשיך למנדוואה, שתחשוף בפנינו את אחד הסודות הכמוסים של רג'סטאן... נסיים את המסע בעיר דלהי המציגה שילוב מרתק של עבר בן אלפי שנים עם צעידה דינמית בעידן המודרני.

- נשמח לשמוע ממך -

arrow&v

- מסלול הטיול -

יום 1 - תל אביב - דלהי

נצא בטיסת לילה ישירה מתל אביב לדלהי, אליה נגיע למחרת.

יום 2 - דלהי - אגרה

ברוכה הבאה לדלהי הבירה - שער הכניסה למסע. מדלהי נמשיך בנסיעה לאגרה. 

לאחר מנוחה קצרה בבית המלון, נצא לבקר במבצר אגרה הבנוי מאבן חול אדומה ומוקף בחומה אדירה. במקור שימש המבצר כמעוז צבאי, בהמשך הפך לארמון ולמקום בו נכלא הקיסר שאה ג'האן, ממנו נהג להשקיף על הטאג' ולהתרפק על זיכרונותיו. בהמשך נכיר חברה מקומית אשר באמצעות סיפורה האישי תפגיש אותנו עם המוסכמות החברתיות הנהוגות בתרבות ההודית.

יום 3 - אגרה - ג׳איפור

הבוקר נבקר בטאג' מאהאל שנבנה על ידי שאה ג'האן לזכר אשתו ולכן נחשב לאחד מסמלי האהבה המרשימים ביותר בעולם. ישנו מקום נוסף בעיר המזכיר את האלגנטיות של ימי העבר המפוארים; בחנות-מוזיאון נוכל לראות תכשיטים עתיקים שנענדו על ידי מלכים ומלכות ועבודות רקמה מרהיבות שיוצרו בטכניקת תלת-מימד ייחודית, שכמותן לא ניתן לראות באף מקום בעולם! מאגרה נעבור לג'איפור, עיר הבירה מסחררת החושים של מדינת רג'סטאן. כאן נוכל למצוא עושר תרבותי והיסטורי בשילוב חיוניות ופעלתנות; רחובות סואנים מלאים בפרות וגמלים, ריקשות, נשים בסארי צבעוני וגברים חבושי טורבן. הערב הינך מוזמנת לאירוע מלכותי: פגישה פרטית עם בני משפחת אצולה ראג'פוטית במעונם המרהיב- בנו של המהרג'ה סינג ואשתו היפהפיה, יספרו לנו על אורח חייהם של בני המעמד הגבוה ועל שיטת נישואי השידוך.

יום 4 - ג׳איפור

במבצר אמבר נוכל לדמיין כיצד חיו המהרג'ות ונשותיהם מוקפים ביופיים של הגנים והאולמות המעוטרים. 

בארמון הרוחות נראה כיצד נהגו נשות חצר המלוכה להשקיף ממאות החלונות ולהתעדכן בנעשה בעיר. בהמשך תוכל כל אחת לסייר בקצב אישי בבזאר הססגוני, להתמזג עם המקומיים ולרכוש אבני חן, צעיפים, תיקים ומוצרי טקסטיל. 

הערב נצא לסרט הודי בבית הקולנוע המפואר ביותר בעיר. רוב הסרטים ההודים הינם מעין מחזות זמר צבעוניים הכוללים ריקודים ושירי אהבה: "הביטי שם, מעל ההרים, העננים שרים ברכות את סיפורנו. הכוכבים מופיעים כתהלוכת חתונה; למעננו בלבד הערב זוהר..." (מתוך סרט בוליוודי)

יום 5 - ג׳איפור - פושקר

בין חומות ג'איפור העתיקה ממוקם ארמון המהרג'ה, בו נוכל לראות אוסף פריטי לבוש מלכותיים, ציורים מיניאטורים וכתבי יד נדירים. בג'נטאר-מנטאר נמצא מקבץ פסלים שנבנו למטרות אסטרולוגיות ואסטרונומיות שונות. עד היום מקדישים בהודו תשומת לב רבה לאסטרולוגיה ומשתמשים בה לקביעת מועד מוצלח לנישואים, פעילות עסקית, וכו'.

רופא איורוודי בעל מוניטין ירצה בפנינו על האיורוודה, שיטה רפואית טבעית-הוליסטית, אשר נהגתה בהודו לפני כששת אלפים שנה. בהמשך יתקיימו שיחות אישיות עם הרופא, אשר יוכל לייעץ מהו סגנון החיים המתאים לך על פי תורת האיורוודה. ניסע לעיירה סאנגאנר בה שומרים עדיין על טכניקות מסורתיות באומנות המקומית: נבקר במפעל ליצור נייר בעבודת-יד ובבית מלאכה לעבודות קדרות והדפסה על בדים באמצעות גלופות עץ וצבעים טבעיים. 

הערב ניסע לבקר אצל שילה חברתנו, שהינה ציירת המתמחה בציורים מיניאטוריים. שילה תארח אותנו בביתה למפגש מקרב לבבות ותלמד אותנו לצייר עם חינה. נמשיך לפושקר הנחשבת למקום קדוש. ההינדים מאמינים כי עליה לרגל לפושקר הינה מצווה אותה יש למלא לפחות פעם אחת בחיים. 

יום 6 - פושקר

היוגה הינה דרך חיים המושתתת על פילוסופיה הודית עתיקה, הגורסת כי תרגול גופני משפיע על התודעה. הבוקר נתרענן בתרגילי יוגה, בהדרכתו של מורה מקצועי. נצא לטיול רגלי סביב אגם פושקר, בין בתי העיירה ומאות המקדשים ונתמזג בחיי היומיום של התושבים. נבקר באחד המקדשים היחידים בעולם שמוקדשים לאל ברהמה, יוצר העולם על פי המסורת ההינדית. על שפת האגם נקיים פוג'ה (טקס תפילה וברכה). בבזאר של פושקר נעים במיוחד להסתובב, כל פינה וכל סמטה טומנות בחובן הפתעות וסצנות מרתקות: בזמן האישי אפשר לצפות בעולי הרגל הנוהרים למקדש, להתנסות בעיסוי ראש במספרה מקומית, להכיר מקרוב את סצינת התרמילאים ולטייל בין שפע החנויות והדוכנים. 

מדי יום בשעת בין הערביים, מתכנסים מקומיים ומטיילים על המדרגות היורדות לאגם. נצטרף ל'טקס' הלא- רשמי הזה ונוכל להתענג על מראה השמש השוקעת, המשתקפת במי האגם. 

יום 7 - פושקר - מנדוואה

עם אור ראשון נטפס למקדש סאביטרי. העליה למקדש טומנת בחובה מפגשים עם תוכים צבעוניים, קופים מקפצים, שקט של שעות היום הראשונות ונוף מרהיב של האגם והסביבה. חווית קצב מיוחדת מצפה לנו כשנתנסה בשיעור תופים מסורתיים בהנחייתו של מאסטר מקומי. ניפרד מפושקר ונצא בנסיעה אל יעדנו הבא, העיירה היפה מנדוואה, השוכנת בלב אזור שקוואטי.  בעבר היה אזור זה חבל-ארץ עשיר ומאחז מסחרי של של נתיבי השיירות העתיקים שעצרו כאן מסין ומהמזרח התיכון.

המצודה המרכזית שנבנתה כאן במאה ה-18, משכה אליה קהילה גדולה של סוחרים, שהתיישבו בעיירה ובנו בתי האבֶלי  יפהפיים. אחוזות אלו סימלו את הצלחתם ולימים, הפכו לאחד מסודותיה הכמוסים של רג'סטאן...

הערב נסעד ארוחת ערב חגיגית עם משפחת המלוכה.

יום 8 - מנדוואה

מנדאווה מספקת למבקרים בה תחושה של גילוי בכל פינה; תצפית מהמצודה מציעה נופים מרהיבים של העיר למטה, במבט מחלון חדר הצריח, קל לדמיין את השודדים המזדמנים שפעם התהלכו כאן בחופשיות. 

נצא לסיור בין בתי העיירה, שהפכה למפורסמת בכל האזור בזכות בתי ההאבֶלי המעוטרים בציורי קיר שהשתמרו היטב. הציורים מתארים נושאים מסורתיים וסצינות מחיי התושבים לפני מאות שנים. כל בית והתכונות הייחודיות שלו, אך נושא את התכונות המשותפות המאפיינות את סגנון המאה ה-18. דמיוננו יוצת ויישלח הרחק, אל עידן מפואר ונשכח, כשהאזור היווה מרכז תרבותי וחברתי. 

נצא לספארי גי'פים מסביב למנדוואה, לטייל בין דיונות החול המנוקדות בירוק. נעצור באחד הכפרים ונתארח בבית מקומי לשיחה על כוס צ'אי מתוק. בחזרה במנדוואה נבקר בבית ספר לבנות, נוכל לפגוש את התלמידות ולשמוע מהן על חווית הלימודים. נמשיך לשוק המקומי; נראה את אומנות הכנת הצמידים ההודים המפורסמים, את אומנות צביעת הבדים, ובקצב אישי נוכל לבדוק מקרוב את החנויות הקטנות. 

יום 9 - מנדאווה - דלהי

נצא ממנדאווה בחזרה לדלהי, שער הכניסה לטיול שלנו, ממנו גם נצא. דלהי הבירה הינה אחת הערים המתפתחות ביותר בהודו, המבטאת היטב את אופיה הייחודי של הודו כולה.

נבקר בהאוז קהאס, שכונה אמידה בדרום העיר, בליבה נמצא קומפלקס היסטורי הכולל פארק, מסגד ומדרסה מימי הביניים. מסביב לקומפלקס התפתח אזור אופנתי, גדוש חנויות מעצבים, עיצוב ווינטאג', גלריות ובתי קפה. נסתובב באזור, נספוג את האווירה, ואף נבקר בגלריה לאומנות המתמקדת באומנות הודית מהמאה ה-20, כדי   לחוות את סצינת האומנים המקומית. 

יום 10 - דלהי - תל אביב

הבוקר נעבור בראג'פאת - שדרה רחבה ומטופחת, שבקצה האחד שלה ניצב שער הודו ובקצה השני המתחם המרשים של בנייני הפרלמנט. בצ'אנדני צ'וק, ריקשות אופניים יובילו אותנו בסמטאות הבזאר הקסום, בו מוצגים לראווה בדי סארי מרהיבים, אביזרי קישוט נוצצים וחרוזים מכל מיני גדלים וצורות; סיום ססגוני  לטיול.

בשעות אחר הצהרים נצא מדלהי בטיסה חזרה לארץ.

 

למחיר ולפרטים נוספים אנא לחצו על התאריך המבוקש

המחיר כולל -

 • טיסות בינלאומיות: טיסות ישירות לדלהי ובחזרה

 • לינה: בבתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, כולל מלונות אווירה (לדוגמא, ארמון משפחתי שהוסב לבית מלון)

 • מפגשים עם חברים מקומיים: חברה באגרה, בני משפחת אצולה בג'איפור, ציירת, ועוד...

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות ערב  

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ריקשות

 • ספארי ג'יפים

 • סדנת תופים

 • שיעור יוגה

 • שיעור ציור חינה בבית של ציירת

 • הרצאה על איורוודה

 • יעוץ אישי על-ידי רופא איורוודי

 • סרט הודי באולם הקולנוע המפורסם בג'איפור

 • טקס פוג'ה על שפת האגם

 • סיור ריקשות אופניים

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים.

 • מדריכים מקומיים

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה; להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

המחיר אינו כולל -

 • אשרת כניסה אלקטרונית להודו (דרך משרדנו; הליך פשוט, טופס בעברית, 300 ש"ח)

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

 

הערות חשובות -

 1. הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, בשונה ממה שאנו מכירים. אנא, קבלי זאת ברוח טובה וראי זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול.

 2. סדר הביקורים והמפגשים עם המקומיים עשויים להשתנות בהתאם לתנאים בשטח; אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 3. מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.

 4. עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 5. חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 6. מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

 7. לפרטים אודות תנאים ואחריות.