המדריכות שלנו

מעבר להיותן מדריכות מקצועיות ומנוסות, המדריכות שלנו נבחרו בשל היותן נשים מיוחדות שיש להן אמירה בעולם. מה שמוביל אותן היא האהבה ליעד בו הן מדריכות והרצון לקרב את המטיילות לחוויה שנוגעת ומהדהדת זמן רב לאחר הטיול. הן מטיילות ברחבי העולם, נחשפות ולומדות תרבויות שונות, אוספות אינספור חוויות, סיפורים וחברים ואת כל אלה ועוד, מרעיפות על המטיילות.

 

אוטי ליבנה

במהלך חמש שנים חייתה, למדה וטיילה במקומות שונים ברחבי הודו, ארץ אהבתה. מצליחה להתרגש ולאהוב את הארצות בהן מדריכה, בכל פעם מחדש ולהעביר מזה בצורה ישירה את המטיילות. מורה ליוגה ומדיטציה, חוקרת ולומדת תרבויות ופילוסופיות מהמזרח הרחוק.

אוטי ליבנה_edited.jpg

דורית גבאי

הדרכת טיולים עבורה הינה דרך חיים, ליבה יוצא אל המרחבים והארצות הרחוקות והקרובות.

מסע שורשים במרוקו הביא אותה לשהות בת חצי שנה בעיר מראקש והסביבה. גרה כשנה באיי סיישל וכתבה על המקום את המהדורה העברית של הלונלי פלאנט. גרה גם שנה ביפן והכירה מקרוב קרוב את התרבות על כל רבדיה. תוך כדי הטיול ובאופן בלתי אמצעי, מקרבת את המטיילות אל המקום, מראה את השונה והדומה ועושה חיבורים. התקשורת האישית עם המקומיים, ההתמזגות, המבטים והמילים... כל טיול שחוותה, אם באופן פרטי ואם בהדרכת קבוצה, נספג בכל ישותה, עיצב וממשיך לעצב את מי שהיא. המוטו שלה: ליהנות, לחוות ולאכול...

מטיילת ומדריכה במרוקו, גואטמלה, בורמה, גאורגיה ובמגוון יעדים נוספים.

דורית גבאי.png

 דיקלה נתן

נהנית לחקור את העולם, בכל מיני רבדים באמצעות אינטראקציה עם אנשים, תקשורת עם בעלי חיים וצמח האדמה, שהייה במרחבי הטבע והתבוננות בפלאי הבריאה. מתוך זה, נעה דרך הרפתקאות במקומות שונים ואוספת חוויות. חיה כחמש שנים חיה מחוץ לגבולות ישראל, כשספרד, משמשת לה בסיס ביתי אהוב ממנו יצאה למסעות. בשנים האחרונות לומדת ומתרגלת ויפאסנה ובעיניה, מכל המקומות בהם טיילה – זהו המקום הכי מרתק ומיוחד.

דיקלה נתן.png

טליה אבר

בבת אחת התאהבה במרוקו. זה קרה כשטיילה שם חודש, באמצעות טרמפים ותחבורה ציבורית, כשפגשה נשים ואנשים, טבע וכישופים, שווקים וצבעים, רעש ושקט, הרמוניה וניגודים. מאז ועד היום, מרוקו מסעירה אותה בכל פעם מחדש; עתיקה ומודרנית, חריפה ומתוקה, חמה וקרה, שופעת מים וגם צחיחה, יפה וגם פחות. מה שמרתק אותה יותר מהכל אלו הם אנשיה של מרוקו; רוחב ליבם, האמונה שלהם, השמחה, החוכמה והפשטות. מעבירה את נפלאותיה של מרוקו בזכות אהבתה הרבה אליה, וגם כי מרוקו מצליחה להקסים בעצם היותה.

בעלת תואר ראשון בפילוסופיה ומדעי המדינה, למדה קורסים שונים בדתות, בוגרת התוכנית להנחיית קבוצות. עוסקת גם בהנחיית קבוצות בנושא יחסים דרך בישול, ובעלת קייטרינג. 

טליה אבר.png

טליה ברנע

טיילה רבות ועדיין, ברחבי הודו, תוך כדי לימוד ותרגול (שם וכאן) של פילוסופיות מגוונות; הינדואיזם, בודהיזם, מדיטציה, תקשורת מקרבת, אקולוגיה ועוד. הודו עבורה הינה המורה הגדולה והמשמעותית ביותר; טיול בהודו מפנה אותנו פנימה, אל תוך ליבנו, ובאותו הזמן חושף אותנו לרעיונות, חוויות ומראות, מעלה שאלות ומכוון לתשובות...  המפגש בין הודו – רוחה ותרבותה – לביננו, יכול לחדש, להפתיע ולהעשיר בחוכמה העתיקה, ולהחזיר אותנו קצת אחרים ממה שיצאנו.  אוהבת אדם, אדמה וטבע. בוגרת תואר ראשון בסוציולוגיה-אנתרופולוגיה וחינוך.

נטע עיני

עוד מאז שהגיעה להודו כתרמילאית, לפני אי אילו שנים, היא לומדת, קוראת, חולמת ושרה... את הודו. אליה היא גם חוזרת שוב ושוב כדי להמשיך ולחוות מהפלא, וגם כדי להעמיק את לימודי המוזיקה ההודית. חיבורים, לאנשים ולמקומות, יכולים להיות מקריים. ועד כמה שהם מקריים הם חזקים, מזיזים ולפעמים נזכה לומר, משנים את חיינו. כמדריכת טיולים נטע זוכה לא רק לחזור למחוזות ולאנשים האהובים עליה, אלא גם לחוות את הנפלאות דרך עיני המטיילות. כל אחת מליבה המתחבר, המדבר את מילותיו בין הריחות, הצבעים, הצלילים. בעיני נטע, המסע של המדריכה והמטיילת הוא משותף וייחודי - הוא מאפשר לעולמות חבויים להיחשף ולהיוולד מחדש.                  בוגרת החוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית ולומדת מוסיקה הודית קלאסית בארץ ובהודו. 

נטע עיני 1.png

נטעלי חמיאל

מהגליל בו נולדה, דרך ניו זילנד, מספריית האוניברסיטה אל נבכי התודעה, ממפגשים אנושיים אל נופים מרגשים. עבורה, טיול הינו אמצעי מהנה וקצת אחר, לגלות את הרב שכבתיות של התרבות המקומית, לקרוא את דפי את ההסטוריה וסיפור המקום, להכיר קצת יותר מקרוב את האנשים שמייחדים אותו, ליהנות מהטבע המקשט את יופיו. מוסמכת לתואר שני בתולדות האמנות באוניברסיטת תל אבי ובוגרת תואר ראשון בארכיאולוגיה ותולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית.

נטעלי חמיאל.png

נילי מני וקנין

אוהבת את המדינות בהן מדריכה, על כל ההיבטים הנחשפים במהלך טיול ובעיקר את הקשר החם ובלתי פורמלי שנוצר עם האנשים המקומיים. מעריכה ומודה על החוויות הנקרות בדרכה, בכל מעגלי חייה השונים ועל ההזדמנות למפגשים אנושיים מכל מיני סוגים. כחובבת ספרות ואומנות, מביאה גם מעולמות אלו לטיולים אותם מדריכה.  תחום עיקרי בחייה הינו חינוך והוראה, ממנו היא מאותגרת ונהנית בכל עת. בעלת תואר ראשון בבלשנות ותואר שני במשאבי אנוש.  

נילי מני וקנין.png

צילה טשרניחובסקי

בעקבות חצי שנה של טיול תרמילאים עם הילדים (כשהיו קטנים) בהודו, תאילנד ואוסטרליה, פנתה ללימודי הדרכת טיולים והתאהבה בכל מה שמביא איתו עולם ההדרכה: תרבות, נופים, אנשים, התרגשות, סקרנות, אהבה, שמחה. מעבר להיותה בעשור האחרון מדריכת טיולים מוסמכת ליעדים שונים, היא גם מנחת קבוצות ותהליכי התפתחות בטבע. וכבוגרת לימודי רוקחות בפקולטה לרפואה בירושלים ולימודי נטורופתיה במכללת רידמן, היא עוסקת גם ברוקחות בדגש על רפואה טבעית. משלבת את כל היבטי הטיול באהבה רבה ומוצאת הנאה בכל רגע בעל משמעות שחוות המטיילות איתה.

צילה טשרניחובסקי.png

רותי מילר

תרבויות, טבע, אנשים (ולאו דווקא בסדר הזה) והחיבורים ביניהם – מעניינים אותה. אוהבת לרגש אנשים במה שמרגש אותה ומתוך כך גם להדריך טיולים ברחבי העולם.                                          חיה בסידני, אוסטרליה, כ-8 שנים, שם גם למדה אומנות וקרמיקה. למדה גם ארכיאולוגיה, לימודי ארץ ישראל ולימודי דתות. את כל אלה משלבת בטיולים בהם מדריכה, יחד עם התחברות לטבע, לצבעים, לקולות, ליופיו של העולם על כל היבטיו.

רותי מילר_edited.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 

- נשמח לשמוע ממך -

arrow&v