Asset 1@4x-8.png

טיול נשים לרג‘סטאן ווראנסי

הממלכה הקסומה

הודו מציעה פסיפס מדהים של נופים, אנשים, תרבויות ואמונות. במשך דורות נמשכו המונים לעושרה, נטמעו בתרבותה ויצרו מארג אנושי מרהיב. בהודו נבטו גם כמה מן הדתות הגדולות בעולם והטיול בה מאפשר התנסות מרתקת מבחינה אנתרופולוגית ורוחנית. המפגש עם תרבותה של הודו, נופיה ואנשיה, הוא חגיגה של צבעים, ריחות, צלילים וטעמים...

 

בטיול זה נגלה את קסמה של רג'סטאן, מהססגוניות במחוזות הודו... הקסם הטמון במורשת המפוארת שלה, בעושר התרבותי, בארכיטקטורה המדהימה ובצבעוניות המתפרצת. הדי העבר של שלטון המהרג'ות ומיתוסים של רומנטיקה, גבורה וכבוד, נספגו היטב במבצרים המרשימים, במקדשים העתיקים ובמעונות המלכותיים.
נתחיל את המסע בעיר אגרה המארחת כמה מן הדוגמאות הטובות ביותר של הארכיטקטורה המוגהולית; ביניהן הטאג' מאהאל המפורסם. נבקר בבירת רג'סטאן, ג'איפור - "העיר הוורודה" - רחובות גדושי בזארים מפתים וארמונות מפוארים. נעבור לפושקר, עיירת-שוק ציורית שבמרכזה אגם קדוש ונמשיך לעיירת-כפר בה נתארח במלון ששימש כארמון!
נגיע גם לאודאיפור, הנחשבת לעיר הרומנטית ביותר ברג'סטאן ובהמשך לוראנסי – אחת הערים המרתקות והמפורסמות בהודו, אפופת אווירה של קדושה ומסתורין. נסיים את המסע בעיר דלהי המציגה שילוב מרתק של עבר בן אלפי שנים עם צעידה דינמית בעידן המודרני. זהו מסע מרתק, מגרה חושים, המספק טעימה מופלאה לכל המעוניינת לחוות את הודו, ארץ האגדות והפנטזיה...

- נשמח לשמוע ממך -

arrow&v

- מסלול הטיול -

יום 1 - תל אביב

נצא בטיסה מתל אביב בטיסה ישירה ונגיע לדלהי למחרת.

יום 2 - דלהי - אגרה

ברוכה הבאה לדלהי הבירה - שער הכניסה למסע. מדלהי נמשיך בנסיעה לאגרה. לאחר מנוחה קצרה בבית המלון, נצא לבקר במבצר אגרה הבנוי מאבן חול אדומה ומוקף בחומה אדירה. במקור שימש המבצר כמעוז צבאי, בהמשך הפך לארמון ולמקום בו נכלא הקיסר שאה ג'האן, ממנו נהג להשקיף על הטאג' ולהתרפק על זיכרונותיו. 

בהמשך נכיר חברה מקומית אשר באמצעות סיפורה האישי תפגיש אותנו עם המוסכמות החברתיות הנהוגות בתרבות ההודית.

יום 3 - אגרה - ג׳איפור

הבוקר נבקר בטאג' מאהאל שנבנה על ידי שאה ג'האן לזכר אשתו ולכן נחשב לאחד מסמלי האהבה המרשימים ביותר בעולם. ישנו מקום נוסף בעיר המזכיר את האלגנטיות של ימי העבר המפוארים; בחנות-מוזיאון נוכל לראות תכשיטים עתיקים שנענדו על ידי מלכים ומלכות ועבודות רקמה מרהיבות שיוצרו בטכניקת תלת-מימד ייחודית, שכמותן לא ניתן לראות באף מקום בעולם! מאגרה נעבור לג'איפור, עיר הבירה מסחררת החושים של מדינת רג'סטאן. כאן נוכל למצוא עושר תרבותי והיסטורי בשילוב חיוניות ופעלתנות; רחובות סואנים מלאים בפרות וגמלים, ריקשות, נשים בסארי צבעוני וגברים חבושי טורבן. הערב הינך מוזמנת לאירוע מלכותי: פגישה פרטית עם בני משפחת אצולה ראג'פוטית במעונם המרהיב- בנו של המהרג'ה סינג ואשתו היפהפיה, יספרו לנו על אורח חייהם של בני המעמד הגבוה ועל שיטת נישואי השידוך.

יום 4 - ג׳איפור

רופא איורוודי בעל מוניטין ירצה בפנינו על האיורוודה, שיטה רפואית טבעית - הוליסטית, אשר נהגתה בהודו לפני כששת אלפים שנה. בהמשך יתקיימו שיחות אישיות עם הרופא, אשר יוכל לייעץ מהו סגנון החיים המתאים לך על פי תורת האיורוודה.

בין חומות ג'איפור העתיקה ממוקם ארמון המהרג'ה, בו נוכל לראות אוסף פריטי לבוש מלכותיים, ציורים מיניאטורים וכתבי יד נדירים. בארמון הרוחות נראה כיצד נהגו נשות חצר המלוכה להשקיף ממאות החלונות ולהתעדכן בנעשה בעיר. 

בהמשך תוכל כל אחת לסייר בקצב אישי בבזאר הססגוני, להתמזג עם המקומיים ולרכוש אבני חן, צעיפים, תיקים ומוצרי טקסטיל. 

הערב נצא לסרט הודי בבית הקולנוע המפואר ביותר בעיר. רוב הסרטים ההודים הינם מעין מחזות זמר צבעוניים הכוללים ריקודים ושירי אהבה: "הביטי שם, מעל ההרים, העננים שרים ברכות את סיפורנו. הכוכבים מופיעים כתהלוכת חתונה; למעננו בלבד הערב זוהר..." (מתוך סרט בוליוודי).

יום 5 - ג׳איפור - פושקר

במבצר אמבר נוכל לדמיין כיצד חיו המהרג'ות ונשותיהם מוקפים ביופיים של הגנים והאולמות המעוטרים
בג'נטאר-מנטאר נמצא מקבץ פסלים שנבנו למטרות אסטרולוגיות ואסטרונומיות שונות. עד היום מקדישים בהודו תשומת לב רבה לאסטרולוגיה ומשתמשים בה לקביעת מועד מוצלח לנישואים, פעילות עסקית, וכו'.

ניסע לעיירה סאנגאנר בה שומרים עדיין על טכניקות מסורתיות באומנות המקומית: נבקר במפעל ליצור נייר בעבודת- יד ובבית מלאכה לעבודות קדרות והדפסה על בדים באמצעות גלופות עץ וצבעים טבעיים. 

נמשיך לפושקר הנחשבת למקום קדוש. ההינדים מאמינים כי עליה לרגל לפושקר הינה מצווה אותה יש למלא לפחות פעם אחת בחיים.

יום 6 - פושקר

היוגה הינה דרך חיים המושתתת על פילוסופיה הודית עתיקה, הגורסת כי תרגול גופני משפיע על התודעה. הבוקר נתרענן בתרגילי יוגה, בהדרכתו של מורה מקצועי. נצא לטיול רגלי סביב אגם פושקר, בין בתי העיירה ומאות המקדשים ונתמזג בחיי היומיום של התושבים. נבקר באחד המקדשים היחידים בעולם שמוקדשים לאל ברהמה, יוצר העולם על פי המסורת ההינדית. על שפת האגם נקיים פוג'ה (טקס תפילה וברכה). בבזאר של פושקר נעים במיוחד להסתובב, כל פינה וכל סמטה טומנות בחובן הפתעות וסצנות מרתקות: בזמן האישי אפשר לצפות בעולי הרגל הנוהרים למקדש, להכיר מקרוב את סצינת התרמילאים ולטייל בין שפע החנויות והדוכנים. מדי יום בשעת בין הערביים, מתכנסים מקומיים ומטיילים על המדרגות היורדות לאגם. נצטרף ל'טקס' הלא-רשמי הזה ונוכל להתענג על מראה השמש השוקעת, המשתקפת במי האגם.

יום 7 - פושקר

עם אור ראשון נטפס למקדש הינדי; ההליכה טומנת בחובה מפגשים עם תוכים צבעוניים, קופים מקפצים, שקט של שעות היום הראשונות ונוף מרהיב של האגם והסביבה. חווית קצב מיוחדת מצפה לנו כשנתנסה בשיעור תופים מסורתיים בהנחייתו של מאסטר מקומי. בהמשך אפשר ליהנות מזמן מנוחה במלון המקסים, להתנסות בעיסוי ראש במספרה מקומית, או פשוט לשבת באחת מפינות השוק ולהתבונן ב'סרט הצבעוני' החולף מול העיניים...
הערב ניסע לבקר אצל שילה חברתנו, שהינה ציירת המתמחה בציורים מיניאטוריים. שילה תארח אותנו בביתה למפגש מקרב לבבות ותלמד אותנו לצייר עם חינה.

יום 8 - עיירת כפר

הבוקר נתנסה בשיעור יוגה נוסף, בטרם נמשיך ליעדנו הבא.

ניסע לעיירת-כפר ונתארח בבית מלון ששימש בעבר כארמון של משפחת המלוכה המקומית. הודו ברובה היא עדיין מדינה כפרית שבה רוב החקלאים מעבדים את אדמתם כדרך שעשו אבותיהם. נצא לטיול בג'יפ משאית שכזה וניחשף לאורח החיים והתרבות של הקבוצות האתניות השונות המתגוררות באזור. 

הערב, כשהטבע סביב משמש לנו תפאורה, נחגוג במסיבה פרטית עם נגנים מקומיים, כמיטב המסורת הרג'סטאנית.

יום 9 - אודאיפור

אצא לי השוקה, מתנה קטנה אקנה לי...נצא לשוטט בשוק הסמוך וליהנות מאווירת הכפר המתעורר.

נצא בנסיעה אל אודאיפור. העיר היפה השוכנת לשפת אגם פיצ'ולה וגבעות סביב לה, מהווה השראה לציירים וסופרים ואפילו שימשה כאתר צילומים לאחד מסרטי ג'יימס בונד. 

לקראת שקיעה נהנה מהליכה נעימה בטיילת של אחד מארבעת האגמים שבעיר.

יום 10 - אודאיפור

ארמון המהראנה של אודאיפור מהווה את מתחם הארמונות הגדול ביותר ברג'סטאן, שהוקם ע"י שליטים שונים. הארמון מרשים בגודלו וביופיו; נסייר במבוך של חדרים מהודרים ומסדרונות, מרפסות נוף, קירות צבעוניים ופסיפסים אומנותיים. 

נבקר גם במקדש ג'אגדיש מן המאה ה-17 המציג שלל דמויות מיתולוגיות ובמרכזו פסל של האל וישנו, האל המגן והמשמר. בקצב אישי בהמשך היום ניתן יהיה לספוג את האווירה המיוחדת השוררת בעיר וליהנות מיופיה.

הערב הינך מוזמנת לחצר מלאת קסם של ארמון עתיק לחוויה של צלילים וצבעים, במופע מחול מסורתי.

יום 11 - אודאיפור - דלהי

נטייל ב"גן העלמות המכובדות"; גינת נוי שהוקמה במאה ה-18 עבור בנות הפמליה של אחת הנסיכות, גן של מזרקות מקסימות, פסלי שיש ופרחי לוטוס. נבקר גם בשוק קטן ואותנטי, אליו מגיעים המקומיים לערוך קניות של ירקות, פירות, תבלינים ועוד.... 

נצא בטיסה לדלהי

יום 12 - דלהי - וראנסי

נצא בטיסה מדלהי לוראנסי. נהר הגנגס החוצה את העיר והיותה עירו של האל שיווה, הפכו את וראנסי לאחת הערים המרתקות והצבעוניות בהודו, ולאחת הקדושות ביותר עבור ההינדים. לכאן מגיעים עולי הרגל כדי לטבול במים הקדושים, למרק את החטאים, או כדי לשרוף את גופות קרובי המשפחה. 

נבקר בסארנאת - העיירה אליה הגיע בודהה כדי לשאת את דרשתו הראשונה לאחר שזכה להארה. נראה את סטופת דהאנק המרשימה ושרידי מבנים בודהיסטים חשובים נוספים. נראה גם את עץ הבודהי הגדול שעל פי האמונה, הינו צאצא של העץ המקורי שתחתיו ישב בודהה כשזכה בהארה.

נצא לטיול ריקשות, נתמזג במערבולת הססגונית עם המקומיים ונוכל לחוש את האווירה המיסטית השוררת בעיר. בלגן מופלא של סמטאות ארוכות וצרות, אנשים נעים לכל כיוון, דוכנים קטנים לצד חנויות רחבות, מקדשים, פרות, תפילות ומנחות... מדי ערב, לקראת שקיעה מתקיים על גדת הגנגס טקס ה'גנגה ארטי' (פולחן הנהר). נצפה בטקס המרתק יחד עם עולי הרגל והמאמינים.

יום 13 - וראנסי

בשעת זריחה נצא לשייט בגנגס ונוכל לצפות בטקסים השונים המתקיימים לאורך גדת הנהר. 

נטייל באזור הגהאטות (מדרגות היורדות לנהר) המתפרשות לאורך הגדה המערבית של נהר הגנגס. האזור רוחש פעילות בכל שעות היום; רחצה, טבילה טקסית, כביסה, תפילה, יוגה, העלאת מנחות ושריפת גופות. 

וראנסי מפורסמת בכל רחבי הודו גם בזכות בדי המשי שלה. נבקר בבית מלאכה קטן ונוכל לראות כיצד שוקדים על עיטורי הבד המופלאים.

יום 14 - וראנסי - דלהי

טיסת בוקר מוראנסי תחזיר אותנו לדלהי; אחת הערים המתפתחות ביותר בהודו המבטאת היטב את אופיה הייחודי של הודו כולה. נעבור בראג'פאת - שדרה רחבה ומטופחת, שבקצה האחד שלה ניצב שער הודו ובקצה השני המתחם המרשים של בנייני הפרלמנט. ריקשות אופניים יובילו אותנו בסמטאות הקסומות של צ'אנדני צ'וק, הבזאר הססגוני בו מוצגים לראווה בדי סארי מרהיבים, אביזרי קישוט נוצצים וחרוזים מכל מיני גדלים וצורות. 

משפחה מקומית תארח אותנו הערב בביתה ל'קוקטייל פארטי' וארוחה חגיגית.

יום 15 - דלהי - תל אביב

בחרנו לסיים את המסע שלנו במקום בעל חשיבות להודו; במוזיאון המוקדש למהטמה גנדי, אבי האומה ההודית,  מוצגים מאמרים הקשורים לחייו ומותו, תמונות וחפצים אישיים. הנכנסים בכניסה הראשית מתקבלים בברכה על ידי פסל גדול של גנדי, המסמל את דאגתו האוניברסלית לעניים ולמקופחים, כשלצדדיו ילד וילדה המחזיקים יונה.  "החיים שלי הם המסר שלי" כך אמר גנדי וכך כתוב בבסיס הפסל....

ניסע לשדה התעופה ובהמשך היום נצא בטיסה ישירה בחזרה לישראל.

 

* במועד אוגוסט, במקום ורנאסי, נבלה בפסטיבל המונסון באשראם של אושו בפונה - חוויה מיוחדת! אנא פני אלינו לקבלת התוכנית המעודכנת.

למחיר ולפרטים נוספים אנא לחצו על התאריך המבוקש

המחיר כולל -

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית

 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, כולל מלונות אווירה (לדוגמא, ארמון משפחתי שהוסב לבית מלון)

 • טיסות פנים 

 • מפגשים עם חברים מקומיים: חברה באגרה, בני משפחת אצולה בג'איפור, ציירת, ועוד

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, 2 ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ריקשות

 • סדנת תופים

 • 2 שיעורי יוגה

 •  שיעור ציור חינה בבית של ציירת

 • טיול בג'יפ – משאית באזור הכפר

 • הרצאה על איורוודה

 • יעוץ אישי על-ידי רופא איורוודי

 • סרט הודי באולם הקולנוע המפורסם בג'איפור

 • מופע פולקלור בחצר ארמון עתיק

 • מסיבה מסביב למדורה; כולל ארוחת ערב מיוחדת במבצר עתיק

 • הדגמת בישול עם שף המלון

 • טקס פוג'ה על שפת האגם

 • שייט זריחה בגנגס

 • סיור ריקשות אופניים

 • 'קוקטייל פארטי'; ארוחת ערב חגיגית בבית משפחה בדלהי

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריכים מקומיים

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה; להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

המחיר אינו כולל -

 • אשרת כניסה אלקטרונית להודו (דרך משרדנו; הליך פשוט, טופס בעברית, 300 ש"ח)

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

 

הערות חשובות -

 1. הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, בשונה ממה שאנו מכירים. אנא, קבלי זאת ברוח טובה וראי זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול.

 2. סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 3. מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.

 4. עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 5. חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 6. מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

 7. לפרטים אודות תנאים ואחריות.